Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza osoby niewidome i słabowidzące na oprowadzanie po wystawie rzeźb Karola Wójciaka pt. „Heródek”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 r., w Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46. Wstęp wolny.

Muzeum wznawia cykl „Rzeczy i ludzie”. To tematyczne spotkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku − młodzieży i dorosłych. Pierwszym z nich jest oprowadzanie po wystawie czasowej prezentującej twórczość Karola Wójciaka zwanego Heródkiem.

Artysta był rzeźbiarzem samoukiem. Mieszkał w Lipnicy Wielkiej na Orawie. Tworzył proste w formie rzeźby, przedstawiające przede wszystkim postacie świętych i aniołów. Dlaczego rzeźby Heródka nazywane były przez lipniczan „gnotkami”? Kim jest tajemniczy Święty Wołgan? I jak może brzmieć muzyka „z serca i wyobraźni”, którą Heródek grywał na wyrzeźbionych przez siebie skrzypcach? O tym wszystkim opowie kustosz Grzegorz Graff.

Kiedy: niedziela, 23 lutego 2020, w godzinach 16.00-17.30
Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Dom Esterki, ul. Krakowska 46
Zgłoszenia mailowo lub telefonicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 430 18 27.