Rusza konkurs „Lider dostępności priorytetowych branż”. Konkurs ma promować wysokiej jakości, nowoczesne produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, określane mianem „produkt dostępny”. Przedsiębiorcy mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu.

Produkt dostępny to taki, dzięki któremu powstają m.in. urządzenia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Poprawia on komfort i pozwala na możliwie, jak największą samodzielność.

Konkurs nawiązuje do rządowego programu „Dostępność plus”, skierowany jest do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Jego celem jest podniesienie jakości życia tej grupy i zapewnienie im niezależnego życia, a także niwelowanie barier. Służyć ma temu poprawa dostępności przestrzeni publicznej, w tym: architektury, transportu, produktów i usług.

Nagrody za zajęcie miejsc 1−3 są przyznawane przez Ministra Rozwoju i Technologii na podstawie rekomendacji zespołu. Oprócz nagrody mogą zostać przyznane dwa wyróżnienia. Zdobywcy miejsc 1−3 otrzymają nagrody w postaci statuetek oraz dyplomów. Zdobywcy wyróżnień otrzymają dyplomy.

Przedsiębiorcy mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu do 30 września br. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sprawie dodatkowych pytań można dzwonić pod numer telefonu: 22 411 97 45.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/rusza-konkurs-lider-dostepnosci-priorytetowych-branz-edycja-2022