1. Orbitrek

Orbitrek, jest to sprzęt dzięki któremu, możemy wzmacniać swoje mięśnie nóg.

Urządzeniu pozwala na regulację poziomów trudności. Posiada ekranik, na którym wyświetlane są osiągnięte kilometry. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia oprócz nóg pracują rówież ręce.

Sprzęt jest bardzo pomocny dla osób z porażeniem mózgowym czterokończynowym. Sprzyja też poprawieniu ogólnej kondycji ciała.

2. Ibai

Ibai jest sprzętem przypominającym wizualnie układ klawiatury maszyny brajlowskiej. Do jego funkcjonowania potrzebna jest karta SD. Ibai posiada wiele opcji zastosowania. Można na nim tworzyć foldery, słuchać książek, odtwarzać muzykę. Posiada również notatnik oraz dobrej jakości dyktafon.

Sprzęt polecany jest głównie osobom niewidomym i słabowidzącym.

3. Colortest

Colortest to urządzenie, które pomaga rozpoznać kolory. Jest prosty w obsłudze, wystarczy tylko przyłożyć colortest na przykład do ubrania, stołu, komody i od razu otrzymamy słowną informację o danym kolorze. Colortest posiada również możliwość analizy kolorów oraz ich precyzyjność. Urządzenie polecane jest głównie osobom niewidomym.

4. Czujnik do pomiaru cieczy

Czujnik pomaga w bezpiecznym napełnianiu cieczą różnego rodzaju pojemników.

Za pomocą dwóch drucików zainstalowanych do urządzenia, zawieszamy czujnik np. na kubku. Następnie nalewamy płyn do środka do momentu aż usłyszymy dźwięk informujący o maksymalnym poziomie uzupełnienia naczynia. Urządzenie polecane jest dla osób niewidomych.

5. Ramka do podpisów i czytnik banknotów.

Ramka do podpisu i czytnik banknotów ułatwia osobom z dysfunkcją wzroku wypełnianie codziennych czynności. Składanie podpisów na podaniach w bankach lub urzędach dzięki temu urządzeniu nie będzie stanowiło problemu. Ramka służy również do rozpoznawania nominałów banknotów.

Dwie tak ważne funkcje w jednym małym urządzeniu. Ramka jest na tyle mała, że można ją zmieścić w portfelu. Najbardziej polecana jest osobom niewidomym.