W Kinie Pałacowym w CK Zamek w Poznaniu w każdy wtorek i czwartek odbywają się pokazy bez barier. We wtorki o godz. 11.00 można przybyć na seanse z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. A w czwartki o godz. 18.00 obejrzeć filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Filmy są transmitowane w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w Centrum Kultury ZAMEK, przy ul. św. Marcin w Poznaniu. Koszt biletów to 5 zł. Można je kupić na stronie: www.kinopalacowe.pl lub w kasie CK ZAMEK. Aktualny repertuar znajduje się na stronie: Kino bez barier – Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (kinopalacowe.pl)

W marcu będzie można obejrzeć m.in. film Jerzego Skolimowskiego nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Film „IO” Jerzego Skolimowskiego. Czas trwania: 1 godzina, 26 minut

Świat oglądany z perspektywy zwierzęcia. IO to szary osiołek o melancholijnych oczach, który spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość.

Rezerwacje biletów przyjmuje kasa CK ZAMEK, pod nr tel.: +48 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00.