Już w piątek 12 maja o godzinie 20:00, wokaliści z 24 krajów i 4 kontynentów zaprezentują swoje piosenki podczas Międzynarodowego Konkursu Piosenki dla Niewidomych i Słabowidzących.

Konkurs jest organizowany przez klub młodzieżowy Niemieckiego Związku Niewidomych i Słabowidzących (DBSV) wraz z VIEWS International z Belgii. Polskę reprezentuje Zuzia Mulec, która została wybrana w eliminacjach spośród trzech kandydatek zgłoszonych do konkursu.

Zuzia jest autorem tekstu i kompozytorem muzyki do piosenki „W dal”. Akompaniował jej będzie Rok Mulec na instrumencie klawiszowym.

Celem konkursu jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczestników i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego na poziomie krajowym i europejskim. Organizatorzy stawiają na propagowanie kultury muzycznej wśród osób z dysfunkcjami wzroku.

Transmisję na żywo z Wielkiego Finału będzie można obejrzeć za pośrednictwem serwisu YouTube pod tym linkiem

Będzie można oddać swój głos na ulubioną piosenkę poprzez formularz online. Głosowanie jest dostępne tylko w określonym czasie Pamiętaj! Możesz oddać tylko jeden głos z jednego urządzenia https://strawpoll.com/

Polskie tłumaczenie finału, w trakcie relacji na żywo, będzie dostępne na stronie: https://tyflopodcast.net/live/, https://www.facebook.com/tyflopodcast, https://www.youtube.com/@TyfloPodcast

Zachęcamy do głosowania na naszą reprezentantkę. Jeśli spodoba się jej głos i piosenka której jest autorką, może dzięki naszym głosom ten konkurs okaże się dla niej szczęśliwy.

Centrum Rehabilitacji w Instytucie Tyflologicznym PZN