Bez problemu zmieścicie go w kieszeni. Ma tylko kilkanaście klawiszy. Dzięki niemu posłuchacie książek w różnych formatach, odtworzycie ulubioną piosenkę czy przeczytacie gazetę.

Pamiętacie czasy, kiedy mozolnie (strona po stronie) trzeba było skanować książkę, żeby przygotować się do lekcji, ćwiczeń na studiach czy do egzaminu? Dzięki Orionowi ECE skaner powoli odchodzi do lamusa. To małe, bardzo poręczne urządzenie pozwala nam odtwarzać książki w wielu różnych formatach m.in. MOBI EPUB czy PDF.

Jak to działa?

Wystarczy, że ściągnięcie z internetu książkę i połączycie Oriona z komputerem za pomocą kabelka USB. Książkę wrzucacie do pamięci wewnętrznej, żeby można ją było przeczytać za pomocą któregoś z pięciu polskich głosów. Do wyboru macie trzy głosy kobiece: Ewa, Maja i Agnieszka oraz dwa męskie: Jan i Jacek. Na Orionie można także czytać teksty obcojęzyczne oraz – na takiej samej zasadzie jak książki umieszczone w plikach EPUB lub MOBI – internetowe wydania gazet.

Czytanie to nie wszystko

Orion znakomicie sprawdza się także jako dyktafon. Możecie wybrać jeden z 12 poziomów głośności nagrywania i zarejestrować rozmowę, wykład, a nawet audycję z radia internetowego. Nagranie jesteście w stanie zapisać albo w pamięci wewnętrznej urządzenia albo na karcie. W Orionie istnieje także możliwość podłączenia pendrive’a i przerzucenia nań wybranego pliku.

Kilka dodatkowych funkcji

Stworzony przez ECE odtwarzacz może wam także posłużyć jako budzik. Macie możliwość ustawienia alarmu i określenia godziny, o której Orion się włączy lub wyłączy. Wśród innych dostępnych funkcji warto wymienić: kalkulator, kompas, możliwość stworzenia notatki głosowej i oczywiście dwa rodzaje radia. Jeśli chcecie korzystać z klasycznego FM, musicie podłączyć słuchawki, które posłużą jako antena. Jest jednak także możliwość odtworzenia radia z internetu, ponieważ Orion łączy się z Wi-Fi.

Odtwarzacz ma także dość wytrzymałą baterię. Wytrzymuje około 10 godz., jeśli pracujemy na niej bez przerwy.

Orion ECE to, moim zdaniem, najlepszy odtwarzacz książek mówionych na polskim rynku.